M201EW01 V3

| Panel Model | M201EW01 V3 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,20.1 inch, 1680×1050 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| M201EW01 V3 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AMVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 433.44×270.9 mm |
| Outline | 459.4×296.4 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 11/5 (Typ.)(Tr/Td); 8 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO M201EW01 V3.
AUO M201EW01 V3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO M201EW01 V3 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO M201EW01 V3 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO M201EW01 V3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO M201EW01 V3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO M201EW01 V3 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO M201EW01 V3 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO M201EW01 V3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "M201EW01 V3"
- AUO M201EW01 V3
- M201EW01 V3 datasheet
- M201EW01 V3 image
- M201EW01 V3 price
- M201EW01 V3 distributor
